سرقت رمز عبور

ایجاد رمز عبور قوی برای عدم سرقت

ایجاد یک رمز عبور قوی و ذخیره آن در یک مرورگر برای حداکثر امنیت و عدم سرقت رمز عبور کافی نیست. باید بدانید چگونه می توانیم بدانیم که رمز ورود ما به سرقت رفته است؟ یا ایمن است. اگر به این اطلاعات دسترسی دارید ، می توانید قبل از به خطر افتادن اطلاعات شخصی خود ، آنقدر سریع عمل کنید تا رمز ورود خود را تغییر دهید. در این مقاله ، ما نحوه درک این مشکل را ارائه می دهیم.

طبق PCWorld ، میلیاردها ایمیل و رمز عبور در سال 2019 به دلیل نقض امنیت لو رفته و امنیت بسیاری از حساب ها را به خطر انداخته است. مشکلی که کاربران در آن زمان با آن روبرو بودند ، محدود بودن تعداد راه ها برای تعیین اینکه آیا واقعاً در معرض خطر قرار دارند بود. اکنون سرویس های مختلفی برای کنترل رمز عبور وجود دارد که نشان می دهد رمز عبور به سرقت رفته است. بسیاری از آنها به گونه ای طراحی شده اند که به شما امکان می دهند سریع عمل کرده و آنها را تغییر دهید.

سرقت رمز عبور

سرقت رمز عبور

سرویس خدمات اساسی برای شناسایی سرقت رمز عبور

دو سرویس معتبر، خدمات خود را برای تأیید افشای اطلاعات حساب کاربر ارائه می دهند. یکی HaveIeenPwned و دیگری خدماتی است که توسط Hass Hass-Platner-Potsdam در برلین اداره می شود که نحوه کار هر دو یکسان است. در اولین اقدام از شما خواسته می شود که ایمیل خود را وارد کنید و سپس اطلاعات وارد شده در برابر پایگاه داده های موجود تأیید می شود تا در صورت مشابه بودن اطلاعات حساب شما با ایمیل شما ، به آنها اطلاع داده شود. این روش رمز ورود حساب را نمی خواهد و فقط برای تأیید به ایمیل احتیاج دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *